Niedziela Dobrego Pasterza

IV Niedziela Wielkanocna, która w dwójnasób podkreśla ważność i jej istotę w życiu Kościoła. Po pierwsze, w tym szczególnym dniu przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Na stronach Pisma Świętego możemy znaleźć kilka przypisów odnoszących się do roli Jezusa- Pasterza. Ewangelista Św. Jan obrazuje nam Boga, jako Tego, który kilka tygodni temu z miłości oddał swoje życie za Ciebie i za mnie, abyśmy mogli dostąpić Wiecznej Szczęśliwości.

„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.” J 10, 11

Również dzisiaj przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania pt. ”Święty Józef: Marzenie powołania”, rozpoczynający w polskim kościele Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz osób konsekrowanych. Papież Franciszek poprzez tego wielkiego i mało znanego nam Świętego pragnie podkreślić jego ważność. Jako jeden z pierwszych filarów Kościoła „jest świadectwem życia dotkniętego Bożą miłością”, powołanym do bezgranicznej służby Panu Bogu i bliźniemu, opartej na pełnej ufności i wierności.

Niestety poprzez pokusy świata współczesnego z roku na rok zaobserwować możemy spadek liczby powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Najmilsi, pamiętajmy w codziennych modlitwach o wszystkich osobach, które odpowiedziały „TAK” na głos Pana. Dziękujmy Bogu, za ich obecność wśród nas, oddanie, wierność Stwórcy i pomoc w prowadzeniu nas na „zielone pastwiska”. Niechaj będą nam Światłem w otaczających nas ciemnościach grzechu, a Duch Święty wylewa się w obfitości darów na każdego z nich, dodając sił w służbie Bogu. Okażmy swoją wdzięczność naszym Pasterzom: ks. Khiem’owi i ks. Tomaszowi, dzięki którym możemy każdego dnia doświadczać zbawczej mocy Chrystusa Zmartwychwstałego w Sakramencie Eucharystii, czy też Pokuty i Pojednania. Doceńmy, że krocząc przez życie poza granicami Polski wsłuchiwać się możemy w Słowo w języku ojczystym, czego wielu naszych rodaków na całym świecie dostąpić nie może.